Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Idealne ubezpieczenie dla naszego samochodu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla pojazdów mechanicznych sprawdzane jest przy okazji każdej kontroli drogowej. Brak tego dokumentu może skutkować nie tylko dotkliwymi mandatami, ale również obawą, że z własnej kieszeni będziemy musieli zapłacić za szkody wyrządzone na drodze. 

Jak działa ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC pozwala na pokrycie szkód wynikłych z naszej winy na drodze – może być to naprawa samochodu, ale również leczenie osób poszkodowanych. Dzięki ubezpieczeniu chronieni jesteśmy przed finansowymi skutkami naszej nieuwagi, a koszty te mogą być naprawdę wysokie. Ubezpieczenie OC jest ważne przez rok – oznacza to, że przed upływem terminu ważności polisy powinniśmy zakupić nowe ubezpieczenie, aby zachować jego ciągłość. Wysokość corocznej składki jest zmienna i zależy od wielu różnych aspektów, w tym od naszego wieku, ale też wieku i marki naszego samochodu, od ilości lat przejeżdżonych za kierownicą, od posiadanych przez nas zniżek. Kwota ubezpieczenia zmienia się również na skutek wyrządzonych przez nas szkód na drodze – w takim wypadku składni rosną. 

Gdzie kupić ubezpieczenie OC?

Najprostszym sposobem na zakup ubezpieczenia OC jest dzisiaj skorzystanie z ofert topowych ubezpieczycieli… przez Internet. Ta nowoczesna metoda pozwala nam nie tylko na oszczędność czasu, ale również naszych pieniędzy. Ubezpieczenie OC kupione przez Internet wystarczy wydrukować i załączyć do dokumentów w portfelu. 

Ubezpieczenie OC to opcja obowiązkowa, warto jednak zastanowić się nad dodatkowymi polisami, które możemy wykorzystać aby lepiej chronić nas i nasz samochód. Wśród dostępnych opcji często wymienia się ubezpieczenie autocasco, które pozwala na pokrycie kosztów naprawy naszego samochodu czy też odzyskanie części wartości po kradzieży czy pełnej szkodzie. 

Comments are closed.

zestaw ogrodowy z parasolem balkonowe zestawy ogrodowe meble wypoczynkowe na balkon