Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak stworzyć piękny trawnik na ogrodzie?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Piękna trawa na ogrodzie to marzenie wielu osób. Można po niej biegać na bosaka, czy też grać w piłkę, wylegiwać się na słońcu. W pierwszej kolejności należy jednak zadbać o taki trawnik, który będzie znajdował się w przydomowym ogrodzie.

Przeznaczenie trawnika

Nasiona trawy można kupić stacjonarnie, ale dostępne są one także online. Wystarczy wejść bowiem na https://obrzezeogrodowe.pl/, aby znaleźć szeroką ofertą mieszanek nasion. W pierwszej kolejności warto jednak zdać sobie sprawę z tego, jakie dokładnie przeznaczenie będzie mieć trawnik. 

Trawnik rekreacyjny

Znajduje się go najczęściej w przydomowych ogródkach. Odporny na intensywne użytkowanie – w szczególności, jeżeli na co dzień ma się do czynienia z dziećmi. Wymaga koszenia średnio co dziesięć dni – najlepiej na wysokość ok. sześć cm. Najlepiej jeżeli ma zapewnioną dużą ilość słońca z delikatną odrobiną cienia.

Trawnik parkowy 

Zakładany jest na ogół na dużych terenach. Nie wymaga tak częstego koszenia. Maksimum to takie dwa razy w miesiącu. Wystarczy przyciąć go na wysokość ok. dziesięciu cm. Może być nieco wyżej. Wadą jest brak odporności na intensywne deptanie. Jest w stanie przez długi czas poradzić sobie bez dużej ilości wody, jak również słońca. 

Trawnik dywanowy

Należy go założyć na dobrej, żyznej glebie. Trawnik wymagający intensywnej pielęgnacji. Nie lubi deptania, dlatego polecany do miejsc, gdzie nie ma małych dzieci. Trzeba go często przycinać. Średnio raz na trzy do pięciu dni. Należy go przycinać na maksymalnie cztery cm wysokości. Wymaga on również intensywnego podlewania, ponieważ nie lubi on suszy. 

Trawnik sportowy

Dobry, odporny, polecany do miejsc, gdzie występuje konieczność intensywnego użytkowania. Aczkolwiek, wymaga fachowej pielęgnacji, dlatego też nie poleca się go do ogródka. Chyba, że ma się do czynienia z ogrodnikiem, który posiada fachową wiedzę, a także czas, który może poświęcić na opiekę nad tym miejscem. 

Jak więc widać, zawsze warto wziąć pod uwagę miejsce, gdzie taki trawnik będzie zakładany. 

Comments are closed.