Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Zwrot podatku z Niemiec nawet w 6 tygodni

Pinterest LinkedIn Tumblr

Holandia.org to przede wszystkim wieloletnie doświadczenie, wykorzystywanie nowoczesnych technologii do codziennej pracy i ogrom wiedzy, którą każdego dnia firma stara się poszerzać. To jedynie kilka wybranych cech, które charakteryzują to biuro rozliczeniowe, które zajmuje się między innymi rozliczaniem niemieckiego PIT-u.

Dlaczego Holandia.org?

Chcąc odzyskać podatek z Niemiec i wybierając w tym celu odpowiednie biuro rozliczeniowe, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Takie miejsce musi przede wszystkim być sprawdzone i wiarygodne, a jego pracownicy powinni wykazywać się kompetencją, wykształceniem i umiejętnością stanięcia na wysokości zadania. Holandia.org do codziennej pracy nad rozliczaniem niemieckiego podatku wykorzystuje innowacyjną platformę informatyczną. Dodatkowo, zeznania podatkowe dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec biuro wysyła w wersji elektronicznej, czego nie robi większość innych biur. Ta bezpieczna, skuteczna i szybka metoda pozwala na jeszcze szybsze odzyskanie zwrotu podatku z Niemiec. Decyzje związane z rozliczeniem wysyłane są do firmy również w formie elektronicznej, w efekcie czas przetwarzania całej procedury jest o wiele krótszy. Rozliczenie podatku z Niemiec przez biuro rozliczeniowe Holandia.org jest w 100% wiarygodne, chociażby dlatego, że nadzoruje je współpracujący z firmą, dyplomowany Steuerberatera, czyli doradca podatkowy z Niemiec.

Kto może ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec? 

Wszystkie osoby, które pracowały legalnie w Niemczech, a ich podatek od wynagrodzenia, tzw. Lohnsteuer, który był odprowadzany na przeciągu danego roku podatkowego, był wyższy niż prognozował urząd skarbowy, mogą ubiegać się o zwrot podatku z tego kraju. Warto pamiętać o tym, że rok podatkowy w Niemczech pokrywa się z rokiem kalendarzowym. Równie istotna jest świadomość, że rozliczenia z niemieckiego podatku można dokonać do 4 lat wstecz. Zgodnie z tym prawem, w 2021 roku można ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec za rok 2017, 2018, 2019 i 2020. Wszyscy podatnicy, którzy uzyskali dochód przekraczający 10 700 euro, a w  ich karcie podatkowej wpisane są kwoty w pozycjach 17. lub 20., emeryci i renciści oraz osoby, które mają więcej niż jednego pracodawcę w ciągu roku podatkowego mają obowiązek rozliczenia podatku za dany rok podatkowy. Informacje o zwrocie podatku z Holandi znajdziesz natomiast na stronie https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-holandia/ – zapraszamy!

Comments are closed.