Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Bagażniki i boxy dachowe do samochodu – jaki mamy wybór?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeśli lubimy podróżować, to bagażnik dachowy zalicza się do wyposażenia z gatunku musthave. Dzięki niemu zyskujemy bowiem dodatkową przestrzeń bagażową, która pozwoli nam na transport różnego rodzaju rzeczy, nawet tych o niestandardowych gabarytach, takich jak rowery, narty czy wodny sprzęt sportowy. Tym, co najpierw trzeba zrobić, jest wybór odpowiedniego bagażnika bazowego, który będzie pasował do systemu mocowania w naszym samochodzie. Dalej możemy już zaszaleć i wybrać taki bagażnik dachowy, który spełni wszystkie nasze potrzeby.

Boxy dachowe

Bagażniki dachowe w postaci boxów to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na transport różnego rodzaju bagaży. Doskonale sprawdzają się zarówno do przewożenia ubrań i innych niezbędnych w trakcie podróży rzeczy, jak i do transportu sprzętu sportowego np. nart, kijków trekkingowych, sprzętu wspinaczkowego itp. Ich zaletą jest szeroka gama rozmiarów, pojemności oraz kształtów. Oczywiście tego typu bagażniki także należy dostosować do wielkości dachu samochodu, aby box w żaden sposób nie ograniczał widoczności i nie utrudniał korzystania z samochodu.

Przy czym warto zaznaczyć, że box boxowi nie jest równy i najnowocześniejsze konstrukcje odznaczają się nie tylko wyjątkowo aerodynamicznymi kształtami i ciekawym designem, ale oferują także szereg ciekawych rozwiązań, takich jak np. oświetlenie wewnętrzne, możliwość otwarcia wieka boxu z obu stron, bezpieczne zamki zabezpieczające zawartość skrzynki przed kradzieżą czy specjalne zamki uniemożliwiające kradzież samego boxu. 

Bagażnik rowerowy

Miłośnicy jednośladów także mogą z powodzeniem zabrać swoje rowery na urlop. Wystarczy do tego bagażnik rowerowy, który może być montowany do dachu bezpośrednio na bagażnik bazowy lub do tylnej klapy czy haka holowniczego. Oba rozwiązania pozwalają na przewiezienie nawet kilku rowerów. Przy czym, jeśli zdecydujemy się na bagażnik dachowy, nie zawsze wystarczy miejsca na box, co pozbawi nas dodatkowej przestrzeni bagażowej. Z drugiej strony bagażniki rowerowe montowane z tyłu samochodu nie mogą zasłaniać tablicy rejestracyjnej i należy zwrócić na to uwagę, ponieważ w takiej sytuacji grozi nam mandat.

Bagażniki narciarskie

Boxy to nie jedyny sposób na transport nart i pozostałego zimowego sprzętu sportowego. Jeśli zależy nam na tańszym rozwiązaniu, a box nie jest nam potrzebny, możemy zdecydować się na bagażnik narciarski (sprawdź w sklepie iParts.pl). Zazwyczaj są to specjalne uchwyty dachowe na narty czy na deskę snowboardową. Uchwyty narciarskie montuje się do bagażnika bazowego.

Bagażnik do transportu sprzętu do sportów wodnych

Na boxach, bagażnikach rowerowych i narciarskich, możliwości przewożenia różnego rodzaju rzeczy na dachu samochodu, wcale się nie kończą. Ciekawym rozwiązaniem są akcesoria dedykowane do transportu sprzętu do sportów wodnych, takich jak np. deski surfingowe czy kajaki i wiosła. Są to kompletne systemy mocowań wyposażone w specjalne uchwyty, rampy, wsporniki i osłony, które pozwalają na wygodne i bezpieczne zamontowanie danego rodzaju sprzętu. Oczywiście one także są montowane do dachowego bagażnika bazowego.

Comments are closed.

zobacz wiecje lishwebteachers.com https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/