Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Ciepły i bezpieczny dom: wybieramy okna do domu energooszczędnego

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesne budynki energooszczędne są już w Polsce standardem. Większość inwestorów wznoszących swoje własne domy decyduje się na realizację innowacyjnych projektów pasywnych. I nic w tym dziwnego: domy zaprojektowane zgodnie z rygorystycznymi standardami budownictwa energooszczędnego generują niskie koszty utrzymania i są przyjazne środowisku naturalnemu. Jednym z najważniejszych elementów wpływających na parametry nowoczesnych budynków są okna. Jakimi cechami wyróżniają się okna do domu energooszczędnego? Sprawdź!

Współczynnik Uw – najważniejszy parametr

Aby dom energooszczędny dobrze spełniał swoją rolę, należy zainwestować w wysokiej klasy okna o niskim współczynniku Uw (przenikalności cieplnej). Okna energooszczędne charakteryzują się parametrem Uw nieprzekraczającym  0,8 W/(m2K). Zasada jest prosta: im niższa jest wartość parametru, tym szczelniejsze jest okno. Odpowiednio zamontowane okna z potrójnym pakietem szybowym są szczelną barierą dla ogrzanego wewnątrz domu powietrza i chłodnych podmuchów z zewnątrz, co pozwala zredukować straty ciepła do absolutnego minimum. Co ważne, w domu energooszczędnym okna powinny być zamontowane w większości od strony południowej.

Czy okna do domu energooszczędnego muszą być małe?

Wydaje Ci się, że w domach energooszczędnych konieczne jest zredukowanie powierzchni przeszkleń do minimum? Nic bardziej mylnego! Czołowi producenci wysokiej klasy stolarki okiennej oferują obecnie modne, wielkoformatowe okna z cienkimi ramami przystosowane do wymogów budownictwa energooszczędnego. Okna do domu energooszczędnego dobrego producenta łączą w sobie doskonałe parametry z zachwycającą estetyką współgrającą z trendami architektonicznymi.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/samochod-ze-szwecji/ https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ ear.pl