Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Czego nie powinno zabraknąć w wyposażeniu żadnego rowerzysty?

Pinterest LinkedIn Tumblr

To, czego każdy rowerzysta potrzebuje najbardziej, to oczywiście przede wszystkim rower. Najlepiej sprzęt dobrej jakości, który nie tylko pozwoli na wygodną i przyjemną jazdę, ale również będzie trwały i posłuży lata. Często przydają się też jednak drobniejsze rzeczy. Każdy posiadacz roweru powinien zadbać o obecność kilku rzeczy.

Solidne zamknięcie do roweru – dlaczego to takie ważne?

Odpowiedni sprzęt do zabezpieczenia roweru jest szczególnie istotny – chyba nikt nie chce stracić swojego jednośladu. Wybór odpowiedniego zabezpieczenia często zależy od tego, w jakich miejscach zostawia się rower. Niestety kradzieże wciąż nie należą do rzadkości, aczkolwiek ryzyko nie wszędzie jest takie samo.

Jeżeli rower służy wyłącznie do dojeżdżania do pracy albo na uczelnię i zawsze zostawiany jest w bezpiecznym miejscu, albo też używany jest do przejażdżek dla przyjemności, najczęściej wystarczy klasyczne, niedrogie zapięcie. Dla wielu osób rower do podstawowy środek komunikacji, który na co dzień pozwala dostać się wszędzie. Czasem trzeba zostawić go pod sklepem, biblioteką, albo gabinetem lekarza. Warto w takiej sytuacji zainwestować w solidniejsze zapięcie. Z całą pewnością sprzedawca w salonie rowerowym będzie miał wiele do zaoferowania.

Czy potrzebny jest specjalny strój?

Wiele osób wyobraża sobie, że do jazdy na rowerze konieczny jest specjalny strój, a dla innych to zwyczajna fanaberia. W praktyce przy jeździe sportowej i rekreacyjnej, która wiąże się z dużym wysiłkiem, ubrania wykonane ze specjalnych tkanin mogą być bardzo pomocne. Jednak najważniejszym elementem stroju rowerzysty zawsze powinny być kaski rowerowe.

Dlaczego to tak istotne? W razie upadku, czy wypadku z udziałem innych pojazdów może dojść do niebezpiecznego w skutkach uderzenia w głowę. Lepiej w takiej sytuacji stracić kaski rowerowy niż głowę, dlatego na pewno jest to rozsądna inwestycja.

Jak zadbać o bezpieczeństwo na rowerze?

Kaski rowerowe są oczywiście niejedynym sprzętem niezbędnym do zapewnienia sobie bezpieczeństwa w czasie jazdy na rowerze. Warto również pomyśleć o zwiększeniu swojej widoczności. Oczywiście niekoniecznie musi być to od razu odblaskowa odzież. Warto natomiast przemyśleć zakup odbijających światło dodatków jak różnego rodzaju opaski, zawieszki i naklejki na ramę.

Oprócz tego opłaca się zainwestować w solidnej jakości oświetlenie, które najskuteczniej chyba sprawia, że rowerzysta jest widoczny z daleka. Warto jednak pamiętać, żeby światła rowerowe (zwłaszcza droższe modele) ściągać, kiedy rower zostawia się bez opieki. Niestety, ale dość łatwo je stracić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kaski rowerowe.

Comments are closed.