Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Dobór odpowiednich bryczesów

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dobór odpowiednich bryczesów do jazdy konnej, umożliwi nam czerpanie wielkiej przyjemności z jazdy. O czym należy pamiętać podczas wyboru specjalnych spodni do jazdy konnej? Na jakie elementy należy zwrócić uwagę?

Wzmocnione bryczesy

Osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z takimi tematami mogą być zdziwione tym, że te tak niepozornie wyglądające spodnie, mogą pochwalić się wieloletnią tradycją. Zanim te spodnie były popularne w Europie, wcześniej znane były w Indiach. Chociaż wtedy używano do nich zupełnie innej nazwy. Przez wiele lat ich budowa ewoluowała. Dzisiaj na rynku można otrzymać specjalne, wzmocnione bryczesy, które posiadają lej. Owy lej zapobiega tarciu o siodło. Wykonywany jest on z takich materiałów, jak:

  • zamsz lub imitacja zamszu,
  • skóra lub materiał skóropodobny,
  • bawełna, silikon.

Dobre bryczesy HKM

Czym kierować się przy wyborze bryczesów? Dobrą propozycją wydają się bryczesy HKM. Wiele osób poleca je, ponieważ zapewniają wygodę. Przy czym zawsze trzeba kierować się indywidualnymi predyspozycjami jeźdźca. Inaczej sprawa będzie wyglądać, jeżeli mamy do czynienia z kompletnym amatorem, który dopiero pierwszy raz będzie dosiadał konia, a inaczej sprawa będzie wyglądała w przypadku osoby zaawansowanej. Zanim kupimy takie spodnie, warto przymierzyć kilka rodzai spodni. Do wyboru mamy też te, które mają krótki lub długi lej. Zawsze można poprosić w profesjonalnym sklepie o pomoc. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie spodnie mamy wybrać do jazdy konnej, aby odczuwać przyjemność z jazdy. 

Comments are closed.