Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Domowa kuchnia jesienią i zimą

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jesień to idealny czas na to, aby poświęcić nieco więcej czasu jakości codziennego żywienia. Przyjrzyjmy się temu, co codziennie znajduje się na naszych talerzach i zastanówmy, czy nasza dieta jest dopasowana do wieku, potrzeb i oczekiwań. O czym pamiętać podczas codziennego przygotowywania posiłków? Jakie produkty wybierać, a czego unikać?

Sprawdź piramidę żywienia!

O prawidłowym żywieniu mówią przede wszystkim lekarze i dietetycy. Warto też zwrócić uwagę na zaktualizowaną piramidę żywienia, która pokaże jasno, jakie produkty powinny znajdować się w codziennej diecie, a czego zdecydowanie unikać. Podstawą codziennego żywienia powinny być warzywa i owoce, najlepiej w formie nieprzetworzonej. Takie produkty posiadają wiele cennych składników, jak witaminy, mikroelementy. Niezwykle istotnym składnikiem z punktu widzenia ludzkiego zdrowia jest również błonnik występujący w tych produktach. Błonnik reguluje pracę układu pokarmowego. Codzienne warto też spożywać produkty zbożowe – np. pieczywo z pełnego ziarna. Dietetycy wskazują, że zdrowym nawykiem będzie też sięganie po wartościowe produkty nabiałowe: kefiry, maślanki, naturalne jogurty. Kilka razy w tygodniu możemy sięgnąć po chude mięso, ryby.

Dobre, smaczne i pożywne!

Jesień to idealna pora na to, aby skorzystać z szerokiej dostępności produktów takich jak papryka, pomidory czy cukinia. Dzięki nim stworzyć można warzywne leczo z pieczonej papryki – zdrowe i kolorowe danie z pewnością zachwyci domowników, zaspokoi głód. Atutem tego dania jest fakt, że może być ono przyrządzane zarówno w wersji wegetariańskiej, jak i z dodatkiem ulubionych mięs. Papryka daje znacznie więcej możliwości w kuchni – faszerowane papryki z mięsem mielonym i ryżem, podawane w sosie, to smaczne i sycące danie, które z pewnością przywiedzie na myśl, ciepłe, letnie dni.

 

 

Comments are closed.