Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Domowy magazyn energii

Pinterest LinkedIn Tumblr

O tym, że prąd drożeje, wiedzą chyba wszyscy. Zresztą – idzie to odczuć po rachunkach, jakie średnio co dwa miesiące dostarczane są do domów. Wydaje się, że nic z tym nie idzie zrobić. Czy to oznacza, że trzeba pogodzić się z nieuniknionym? Oczywiście, że nie. Odpowiedzią na potrzeby wielu osób mogą być domowe magazyny energii.

Odnawialne źródła energii

O czymś takim, jak odnawialne źródła energii, mówi się już od bardzo dawna. W końcu, panele słoneczne można spotkać już na dużej ilości domów, jak również gospodarstw domowych. Jednak nawet fotowoltaika nie daje pełnej niezależności energetycznej. Dlatego też powstała potrzeba stworzenia jeszcze czegoś, co zapewnić może większą niezależność energetyczną. W ten sposób konsumenci otrzymali domowe magazyny energii, które także bazują na odnawialnych źródłach energii. Jest to idealna propozycja dla tych wszystkich gospodarstw, jakie wyposażone są w panele słoneczne.

Nadwyżka energii elektrycznej

Domowy magazyn energii działa w bardzo prosty sposób. Jak sama nazwa wskazuje – pozwala on na magazynowanie energii, która będzie wykorzystana w momencie, kiedy nastąpi nagła przerwa w dostarczaniu prądu przez sieć elektryczną. Na ogół bywało tak, że energia tworzona przez fotowoltaikę, wykorzystywana była na bieżąco. Nadwyżki odsprzedawało się do energetyki. Można było odzyskać to, co zostało sprzedane, ale już po wyższej cenie. Trzeba przyznać, że jest to co najmniej inwestycja nieopłacalna, dlatego też lepiej pozostawało gromadzić nadwyżkę owej energii. W tym właśnie mają pomóc domowe magazyny energii.

Ile kosztuje domowy magazyn energii?

Szacuje się, że podstawowy magazyn energii 10kw cena. kosztuje 20 000 zł. Nie można jednak nastawiać się na to, że tylko tyle zapłaci inwestor. Jest to bowiem uzależnione od kilku czynników. 20 000 zł to cena jaką trzeba zapłacić za podstawowe urządzenie z akumulatorami żelowymi. Na ostateczną cenę wpływ mają takie czynniki, jak chociażby specyfikacja poszczególnych urządzeń. Zawsze bowiem trzeba pamiętać o tym, że pod uwagę należy wziąć pojemność magazynu energii, która musi być ściśle dopasowana do posiadanej instalacji fotowoltaicznej. Na wzrost ceny wpłynąć może również to, że magazyn będzie wyposażony w baterie litowo-jonowe. Podstawowe urządzenie z tego typu bateriami kosztuje ok. 30 000 zł. Najważniejsze to wybrać takie urządzenie, które faktycznie okaże się nie lada pomocą w domu, zapewniając możliwość gromadzenia nadwyżek energii elektrycznej. 

 

Comments are closed.

https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ Stolik pomocniczy do kanapy loft zobacz