Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak dobierać buty narciarskie?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Buty narciarskie są niezbędne przy każdej przygodzie na stoku. Jednak ich dobór może nie być prosty. W sklepach sportowych znajduje się wiele różnych modeli, co utrudnia podjęcie decyzji. Jak dobierać buty, by strzelić w dziesiątkę?

Rozmiar

Najważniejszy jest rozmiar butów. Bardzo ważne jest, by buty narciarskie przymierzyć przed zakupem i upewnić się, że leżą one właściwie. Tutaj pojawia się ważny drobiazg – buty powinny być trochę większe, niż normalnie. Wybierając się na stok, najprawdopodobniej będziesz chciał ubrać się wyjątkowo ciepło. Stopy i dłonie są przecież najbardziej narażone na odmrożenia.

W związku z tym wybierz takie buty, w których będziesz mógł ubrać dodatkowe skarpetki. Oznacza to, że obuwie musi mieć kilka dodatkowych milimetrów luzu. Nowoczesne materiały na odzież termiczną nie są szczególnie grube, ale nadal należy pamiętać o tym, by zostawić im trochę miejsca.

Rodzaj zapięć

Buty do uprawiania narciarstwa mogą być dostosowane do różnych rodzajów zapięć narciarskich. Koniecznie trzeba upewnić się, że buty będą pasowały do wiązań narciarskich. Zdarza się, że niestety, ale nie są one ze sobą kompatybilne.

W takim wypadku nie ma mowy o wygodnym korzystaniu z nart, bo buty po prostu się w nie nie wczepią. Wprawdzie nietypowe rodzaje wiązań są spotykane już coraz rzadziej, to i tak nadal trzeba pamiętać o tym, że istnieję i w chwili nieuwagi można kupić coś nieodpowiedniego.

Przeznaczenie

Buty do sportów zimowych bywają różne. Skoro dyscypliny są różne, to i buty są różne. W końcu muszą one być dostosowane do konkretnej czynności. Buty do skituru będą wyglądały inaczej niż buty do narciarstwa zjazdowego. To zupełnie inne dyscypliny i sprzęt do ich uprawiania musi spełniać inne wymagania.

Jeśli nie wiesz, jaki typ butów jest ci potrzebny i na co musisz zwracać uwagę przy zakupie, to możesz też poprosić specjalistę o poradę. Dzięki temu na pewno wyjdziesz ze sklepu z właściwym obuwiem.

Wygląd

Nie zapominajmy też, że wygląd butów jest ważny. Oznacza to, że nie powinieneś pomijać go przy zakupie. Buty powinny też podobać ci się wizualnie. Być może spędzisz w nich sporo czasu. Nie chciałbyś przecież, chodzić w butach, w których czujesz się źle i wstydzisz się je nosić.

Buty mogą być dopasowane stylistycznie do kombinezonu i nart. Wtedy prezentują się jak spójny komplet, ale nie jest to obowiązkowe. Jeśli nie zależy ci na tej spójności i nie boisz się eksperymentować z wizerunkiem, to każdy element ekwipunku może wyglądać zupełnie inaczej niż reszta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/buty-narciarskie-cat-18.

Comments are closed.