Ad
Ad
Ad
Turystyka

Kraków zimą – co warto zobaczyć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kraków to słynna destynacja turystyczna, która zachwyca zwiedzających o każdej porze roku. Jednakże, to właśnie zimą Kraków staje się najbardziej urokliwy. Magiczny klimat chłodnych wieczorów i świątecznej, bożonarodzeniowej atmosfery sprawia, że wycieczka do Krakowa w okresie zimowym będzie miała szczególny wymiar. Gdzie warto się wybrać?

Odwiedź Jarmark Bożonarodzeniowy

Tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy to miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć, odwiedzając Kraków w okresie zimowym. Bardzo duża liczba malowniczych stoisk, skrywających rozmaite przysmaki, takie jak: grzane wino, pierogi, pierniczki, a także rękodzieło i pamiątki pozwolą na poczucie niezwykłej, zimowej atmosfery, jednego z najbardziej malowniczych, polskich miast. Warto zajrzeć także na wystawę Szopek Krakowskich, której tradycja jest kultywowana już od wielu lat i została wpisana na listę reprezentatywnego niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO oraz na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Spróbuj jazdy na łyżwach

Czy można wyobrazić sobie zajęcie bardziej odpowiadające zimowej atmosferze? Będąc w Krakowie warto wybrać się na lodowisko w pobliżu Galerii Krakowskiej by spędzić aktywnie wolny czas i poczuć magię sportów zimowych. Inne dostępne w Krakowie lodowiska znajdują się w Parku Jordana oraz w pobliżu NCK w Nowej Hucie. Większość lodowisk działa już od połowy listopada do końca lutego, dlatego wypad na łyżwy będzie dobrym pomysłem przez cały sezon zimowy.

Wybierz się na narty – narty Kraków

Choć samo miasto nie dysponuje żadnym stokiem narciarskim wybierając się na narty, Kraków można z powodzeniem potraktować jako bazę wypadową na stoki położone w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej lub Kasprowym Wierchu. W sezonie, a zwłaszcza w weekendy, wyruszając na narty z Krakowa, trzeba się liczyć z dużym ruchem na drogach, który może spowodować, że dotarcie na miejsce zajmie, około dwóch godzin. Na miejsce można dojechać korzystając z autobusów odjeżdżających z Głównego Dworca Autobusowego w Krakowie, znajdującego się w odległości piętnastu minut marszu od Rynku Głównego.

Rozgrzej się w przytulnej kawiarni

Dla miłośników zwiedzania w stylu slow prawdziwą gratką okaże się oferta krakowskich kawiarni, które w okresie zimowym serwują pyszne, sezonowe napoje. Może to być specjalnie przyprawiona kawa, gorąca czekolada, a także grzane wino – rozkoszowanie się nimi, podczas gdy za oknem rozpościera się zimowy, bajkowy krajobraz to spełnienie pragnień każdego zmarzniętego turysty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty Kraków.

Comments are closed.

https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/