Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Kwiaty, które produkują tlen – najlepsze do sypialni

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wiele osób bardzo niechętnie ustawia rośliny w sypialni. Często jest to tłumaczone zabieraniem przez kwiaty tlenu w nocy oraz koniecznością utrzymania minimalistycznego wystroju. Warto pamiętać, że istnieją również rośliny, które bardzo korzystnie wpływają na nocny wypoczynek. Które rośliny doniczkowe produkują w nocy tlen?

Jak zadbać o zdrowy sen?

Naukowcy dowiedli, że przesypiamy około 20 lat życia! Mając taką wiedzę nie można pozwolić sobie na zaaranżowanie sypialni, która będzie niewygodna i niepraktyczna. Kwiaty to nie tylko element dekoracyjny, który sprawi, że sypialnia będzie przytulna, ale przede wszystkim szansa na zdrowy sen.

Rośliny o odwróconej fotosyntezie nie tylko nie szkodzą, ale również ułatwiają zasypianie, dotleniają organizm oraz nawilżają powietrze. Dodatkowo wchłaniają szkodliwe substancje pochodzące z dymu tytoniowego, lakierów czy farb.

Wybierając rośliny do sypialni trzeba pamiętać, by nie przesadzać z ich ilością. Do dużej sypialni można pozwolić sobie na kupno większych okazów. W mniejszym pokoju wystarczy kilka kwiatów.

Jakie rośliny są idealne do sypialni?

Miłośnicy kaktusów i sukulentów na pewno ucieszą się, gdyż kilka egzemplarzy tych roślin jest bardzo chętnie umieszczana w sypialniach.

Najczęściej słyszymy o aloesie. Bardzo ładnie prezentuje się na parapecie okiennym. Umieszczony w kwadratowych donicach lechuza, których struktura przypomina naturalny kamień, będzie idealnie wpisywał się w aranżację w stylu rustykalnym, industrialnym czy nowoczesnym.

Kaktus bożonarodzeniowy to kwiat, który kwitnie w grudniu. Środek zimy wydaje się kolorowy i bardziej przyjazny dzięki jego barwnym i ciekawym kwiatom. Trzeba jednak uważać, gdyż ich kwiaty są bardzo wrażliwe. Donice lechuza, które posiadają system nawadniający pozwolą uniknąć nadmiernego podlania, jak i przesuszenia rośliny.

Na parapecie okiennym również pięknie będą wyglądały kolorowe begonie, czerwona gwiazda betlejemska czy różowa azalia, której dopełnieniem będzie biała donica lechuza.

W sypialni warto również zadbać o kilka roślin wiszących. Hoja nie tylko uroczo kwitnie, ale również wydziela bardzo ładny, delikatny zapach, który jest idealny do sypialni. Trzykrotka, która ma zielono-fioletowe liście pięknie kontrastuje z białymi ścianami. Jest również mało wymagająca i szybko rośnie. Hemigraf zachwyca podłużnymi, fioletowo-zielonymi liśćmi.

Decydując się na kwiaty wiszące do sypialni warto wybrać doniczki, które są wyposażone w system nawadniania, dzięki temu opieka nad roślinami nie będzie tak wymagająca. Białe donice lechuza sprawdzą się niemal w każdym pokoju wypoczynkowym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.