Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Meble sypialniane z drewna – warto?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeszcze do niedawna większość osób wybierała do swojego mieszkania lekkie, niedrogie meble wykonane z płyt. Dzisiaj architekci wracają do korzeni! Coraz większą popularnością cieszą się meble sypialniane wykonane z drewna. Czy warto zainwestować w meble sypialniane z dębu czy sosny? Sprawdź!

Drewniane meble sypialniane – zalety

Meble sypialniane wykonane z drewna cenione są za swoją uniwersalność. W pracowniach i sklepach meblowych oferujących nowoczesne meble z drewna próżno szukać masywnych, niemodnych już szaf, łóżek i biurek. Producenci oferują gustowne meble łączące w sobie modną prostotę z naturalnym wykończeniem. Nieregularnie usłojona, pięknie wybarwiona struktura wnosi do wnętrz ciepło. Wnętrza wyposażone w meble z naturalnego surowca są przytulne i nastrojowe. Drewno jest szlachetne i niepowtarzalne. Nie sposób znaleźć dwóch identycznych kawałków drewna, przez co każdy mebel jest unikatowy.

Mówiąc o walorach mebli drewnianych, nie sposób nie wspomnieć o ich trwałości. Drewno cenione jest w meblarstwie za swoją długowieczność. Możesz mieć pewność, że kupno drewnianego łóżka będzie inwestycją na wiele lat. Z biegiem lat drewno nie traci swojego uroku. Wręcz przeciwnie, upływający czas dodaje surowcowi szlachetności. Drobne uszkodzenia nie wymagają kupna nowego mebla – drewno można poddawać renowacji.

Wady naturalnego surowca

Pamiętaj o tym, że meble drewniane będą dobrze prezentować się przez długie lata, jeśli tylko poświęcisz im odrobinę uwagi. Drewno należy regularnie impregnować i dbać o jego strukturę. Ponadto, zakup dębowych czy bukowych mebli sypialnianych jest większym wydatkiem niż kupno kompletu z płyty meblowej. Z drugiej strony, nowe meble drewniane będą służyć dłużej niż tańsze zamienniki.

Comments are closed.