Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Metoda akrylowa zdobienia paznokci

Pinterest LinkedIn Tumblr

Już od dłuższego czasu metoda akrylowa zdobienia paznokci cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród nowych oraz potencjalnych klientek. Wynika to przede wszystkim z faktu, że paznokcie akrylowe są bardzo wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia wskutek działania niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci, dla kogo?

Tego typu rozwiązanie polecane jest zwłaszcza kobietom, których naturalna płytka paznokcia jest bardzo cienka, delikatna i podatna na łamanie. Ponadto należy pamiętać o tym, że z uwagi na to że paznokcie mogą swobodnie wzrastać pod warstwą akrylu za pomocą tej metody można skutecznie je regenerować po uszkodzeniu. Dodatkowo niewątpliwą zaletą tego typu zabiegu jest możliwość ukrycia niedoskonałości płytki paznokcia na przykład w postaci bruzd czy nierówności.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci, trwałość efektu

Akryl może być usunięty w dowolnym momencie, a estetyczny efekt zabiegu utrzymuje się do około czterech tygodni od jego wykonania.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci, bezpieczeństwo

Metoda akrylowa zdobienia paznokci należy do zabiegów dość bezpiecznych. Oczywiście warunkiem jest prawidłowo wykonana procedura, która nie prowadzi do uszkodzenia płytki paznokcia. Powinna być ona wykonywana przez osoby kompetentne w profesjonalnym salonie kosmetycznym z wykorzystanie sterylnych lub jednorazowych narzędzi. Wadą powszechnie stosowanego akrylu jest przykry i duszący zapach. Na szczęście na rynku dostępny jest również bezwonny akryl nowszej generacji.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci, wykonanie

Metoda akrylowa zdobienia paznokci obejmuje kilka etapów. Oczywiście tak jak każdy zabieg kosmetyczny musi być poprzedzona dokładnym myciem i dezynfekcją dłoni. Powinna być wykonywana w rękawiczkach jednorazowych. W pierwszym etapie zabiegu wykonuje się matowienie płytki paznokcia oraz jego odtłuszczenie. Następnie dobiera się odpowiedni tips pasujący do kształtu naturalnych paznokci. W dalszej kolejności tips mocuje się do paznokcia, spiłowuje powstały próg oraz modeluje kształt. Na paznokieć naturalny nakładany jest primer. Dalej za pomocą pędzelka do akrylu aplikowany jest produkt w postaci drobnych kropli akrylu i monomeru, którymi należy pokryć całą powierzchnię paznokcia dbając o zachowanie równej powierzchni. W celu uzyskania pożądanej grubości akrylu procedurę można powtarzać kilkukrotnie. Natomiast otrzymaną zbyt grubą warstwę można spiłować. Po całkowitym wyschnięciu akrylu wykonuje się ostateczne modelowanie oraz malowanie na pożądany kolor.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.