Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesna aranżacja mieszkania

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając inspiracji na ciekawą aranżację naszego mieszkania warto skorzystać z pomocy nie tylko doświadczonych architektów, ale i propozycji, które znajdziemy w sieci. Okazuje się, że stworzenie przytulnego wnętrza na podstawie konkretnych aranżacji wcale nie jest trudne – umożliwią nam to liczne sklepy meblowe oraz sklepy specjalizujące się w elementach wyposażenia wnętrz. 

Określ swoje potrzeby!

Zanim zaczniemy realizować wybrane przez nas propozycje warto zastanowić się, jakie są nasze potrzeby oraz jakie możliwości daje nam nasze mieszkanie. Nie jest prawdą, że niewielkich mieszkań nie da się zaaranżować w sposób funkcjonalny – konieczne są tu odpowiednie meble, ale i dodatki oraz nieco czasu. Pamiętajmy o tym, aby w naszych mieszkaniach wydzielić konkretne strefy: strefę do odpoczynku, spania, strefę do pracy, kuchnię, miejsce do spożywania posiłków. W niewielkich mieszkaniach niektóre z tych stref mogą się przenikać: np. aneks kuchenny z salonem czym jadalnią, sypialnia i miejsce do pracy. Kluczem jest wykorzystanie potencjału mieszkania oraz dobranie odpowiednich mebli – mówią sprzedawcy ze sklepu notodo.pl

Jak zaaranżować niewielkie mieszkanie?

Podstawą jest dobór kolorów i elementów, które pozwolą na optyczne powiększenie przestrzeni. Wykorzystujmy jasne kolory ścian, jeśli zależy nam na kontraście malujmy na ciemniejszy kolor wyłącznie jedną ścianę. Dobrym pomysłem jest zastosowanie luster, które nie tylko optycznie powiększą przestrzeń, ale też pozwolą na odbijanie światła. Istotne są również funkcjonalne meble: zamiast klasycznego łóżka wybierzmy wygodną sofę, która w ciągu dnia zmienia się w komfortowy mebel wypoczynkowy. Warto też pamiętać o obszernych szafach – pozwolą one na przechowywanie ubrań, dodatków, pościeli. 

Comments are closed.