Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesne zadaszenie przed domem

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zmiana estetyki wokół domu nie jest trudna – dzisiaj producenci proponują nam wiele interesujących rozwiązań, które wpłyną na wygląd elewacji domu, ogród czy taras. Jednym z nich jest zadaszenie przed domem, które pozwoli na stworzenie funkcjonalnej werandy czy patio, odpowiedniego do wypoczynku i podejmowania gości. Co proponują nam designerzy i producenci?

Zadaszenie przed domem w formie pergoli

Możliwości na zadaszenie przed domem jest wiele, jednak jednym z najczęściej wybieranych w ostatnich czasie jest pergola ogrodowa. Nowoczesne pergol świetnie prezentują się zarówno na tarasach, w ogrodach, jak i na werandach. Zadaszenie przed domem pozwoli nam na stworzenie wygodnej strefy wypoczynkowej, z której korzystać będą wszyscy domownicy – taka przestrzeń może być wykorzystywana do podawania posiłków, ale również do relaksu z książką w dłoni, do organizacji gier i zabaw dla dzieci. 

Jak zbudowane jest zadaszenie przed domem? Konstrukcja pergoli to architektura modułowa, złożona z elementów aluminiowych, malowanych proszkowo. Wzniesienie takiej konstrukcji nie zajmie nam wiele czasu, nie jest to też skomplikowane. Konstrukcja modułowa jest trwała, zabezpieczona przed działaniem wilgoci i rdzą. Zintegrowana rynna pozwala na odprowadzanie deszczówki poza obręb miejsca wypoczynkowego. 

Zadaszenie przed domem – jak wygląd dach?

Na dużo uwagi zasługują dachy w konstrukcja przydomowych. Dachy tworzone są z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. W zależności od naszej decyzji możemy wpuszczać słońce pod pergolę lub też całkowicie zamknąć dach, aby zabezpieczyć się przed słońcem. Powierzchnia dachu jest wodoszczelna – oznacza to, że ochroni nas on przed niespodziewanym deszczem. Ruch lameli może być regulowany manualnie lub też przy pomocy dedykowanego pilota.

Comments are closed.