Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Obrączki ślubne ze złota – jaka próba będzie najlepsza?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kulminacyjną częścią ceremonii ślubnej jest złożenie ukochanej osobie przysięgi małżeńskiej i wsunięcie jej na palec obrączki – symbolu dozgonnej miłości. Przychodzimy z pomocą wszystkim osobom stojącym przed wyzwaniem kupna obrączek. Jakie modele będą najbardziej trwałe? Sprawdź nasze rady!

Solidne i długowieczne obrączki ślubne

Obrączki ślubne tradycyjnie wykonane są ze złota, najczęściej żółtego i białego, rzadziej różowego. Podstawowym parametrem świadczącym o jakości złotej biżuterii jest próba. Czyste złoto jest stosunkowo miękkie, łatwo go zdeformować i zarysować. Z tego względu do wyrobów jubilerskich dodaje się inne pierwiastki, takie jak miedź i srebro. Optymalnym wyborem będzie kupno obrączki próby 585, czyli zawierającej 58,5% czystego złota.  Wśród złotych obrączek najtrwalsze będą modele z dodatkiem  niklu, cynku i palladu, pokryte powłoką z rodu (białe złoto).

Sposób łączenia

Na jakość obrączek ma wpływ również ich konstrukcja. Aby mieć pewność, że wyrób będzie trwały, wybierz modele pozbawione łączenia na obwodzie, czyli wyprodukowane metodą bezszwową.

Alternatywa dla złota

Jeszcze bardziej solidną alternatywą dla złotych obrączek jest biżuteria wykonana z platyny – szlachetnego, srebrzystego metalu o wyjątkowej odporności na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia. Srebrzyste, pięknie połyskujące obrączki platynowe mogą nosić osoby borykające się z alergią na nikiel, który jest nieodłącznym składnikiem białego złota. W platynie niższej próby często stosuje się miedź, która również nie wywołuje niepożądanych reakcji. Jedyną wadą wyrobów platynowych jest cena – za biżuterię wykonaną z tego materiału należy zapłacić znacznie więcej niż za podobne produkty ze złota czy srebra. 
9. obrączki złote, https://savicki.pl/obraczki-slubne

Comments are closed.