Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna na wymiar – co warto wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku mieszkalnego. W nowoczesnej architekturze ich rola wychodzi poza standardowe ramy. Architekci coraz śmielej eksperymentują z ich formą i kształtem, zastępując ściany wielkoformatowymi, imponującymi przeszkleniami. Realizacja śmiałych wizji architektonicznych wymaga elastycznego podejścia. Znalezienie w salonach okien odpowiadających specyfikacji projektu często jest niemożliwe. W takiej sytuacji należy zamówić okna na wymiar.

Okna na wymiar kontra modele standardowe

Okna z regularnej oferty są znacznie tańsze niż modele produkowane na wymiar. Zamawiając okna na wymiar, należy wziąć pod uwagę wyższą cenę i wydłużony czas oczekiwania.  Z drugiej strony, zamówienie modeli o parametrach ściśle odpowiadającym Twoim potrzebom i dopasowanym do konstrukcji budynku to inwestycja w ciepły, bezpieczny dom i gustowną przestrzeń. Możesz samodzielnie wybrać budulec i wykończenie ram, typ pakietu szybowego, sposób otwierania, dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe.

Pamiętaj o tym, że okna kupowane na wymiar muszą być idealnie dopasowane do wnęk, dobrze komponować się z aranżacją całego domu i zapewniać dostateczny dopływ naturalnego światła. Zanim złożysz zamówienie, skonsultuj się z architektem, który pomoże Ci sprecyzować wszystkie parametry i pomoże wybrać najlepsze opcje.

Szczelne i bezpieczne okna od dobrego producenta

Chcesz mieć pewność, że nowe okna wykonane na wymiar będą w nienagannym stanie służyć Ci przez długie lata? W takim razie skorzystaj z oferty renomowanego producenta oferującego wysokiej klasy modele o bardzo niskiej przepuszczalności ciepła. Najlepsi producenci proponują okna pasywne o współczynniku Uw nieprzekraczającym 0,8 W/m²K, odznaczone certyfikatami izolacyjności akustycznej i certyfikatem antywłamaniowości RC2.

 

 

Comments are closed.