Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna PCV do nowego domu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak wybrać okna PCV do domu, który budujemy z tak wielką starannością? Przed takim dylematem stoi bardzo wiele osób. Warto wiedzieć na co dokładnie zwrócić uwagę, aby móc cieszyć się dobrej jakości oknami przez bardzo długi czas.

Izolacja termiczna i akustyczna

Wybierając okna PCV należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak izolacja termiczna i akustyczna. Te drugie w szczególności w takim miejscu, gdzie mamy do czynienia z wielkim hałasem, np. w centrum miasta lub przy ruchliwych drogach. W takich miejscach zalecane są okna, których izolacja akustyczna utrzymuje się na poziomie 30-32 decybeli. Społeczeństwo, które mieszka w spokojniejszych miejscach, np. na wsi może korzystać z okien o współczynniku od 40 do 45 dB. Izolacja termiczna, odpowiedzialna za ciepło w naszych domach, powinna utrzymywać się na poziomie 0,9 W/ (m2K) – co będzie zgodne z nowymi regulacjami prawnymi.

Okna PCV prawie jak drewno

Osoby chcące zakupić dobrej jakości stolarkę okienną z polichlorku winylu muszą wiedzieć, że do wyboru mają te produkty, które mogą swoim wyglądem imitować drewno. Tak, nawet takie rzeczy są w obecnych czasach możliwe. Jest to doskonała alternatywa dla tych osób, którym zależy na eleganckim wyglądzie, ale nie stać ich na zakup okien drewnianych, Fakt, ich cena jest bardzo wysoka. Dodajmy przy tym, że właściwości obydwu rodzajów okien są do siebie porównywalne. Jeżeli ktoś chciałby znaleźć dobrej jakości produkty, które będą dopasowane do jego wymagań, to z powodzeniem może postawić na popularny plastik. 

Comments are closed.