Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Opiniowanie umowy gwarancją spokoju w biznesie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dobra umowa podczas działań biznesowych to gwarancja spokoju. Jeżeli jesteśmy pewni, że mamy dobry kontrakt, nie musimy bać się o spory z drugą stroną oraz ewentualne postępowania sądowe. Aby mieć pewność, że wszystkie zapisy są zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami, warto zwrócić się do radcy prawnego po opiniowanie umowy.

Czym jest opiniowanie umowy?

Opiniowanie gotowej umowy opiera się na sprawdzeniu jej zgodności z obowiązującymi przepisami. Polega to na dokładnym przeanalizowaniu każdego podpunktu i zestawienie go z aktualnymi regulacjami prawnymi z różnych dziedzin prawa – od prawa cywilnego, ale przez i administracyjne i podatkowego, po prawo karne.

 

Niektóre umowy potrafią zawierać mnóstwo zagadnień, dlatego do stwierdzenia czy wszystko zostało zapisane zgodnie z prawem i nie działa na niekorzyść danej strony potrzebna jest bardzo dobra znajomość 

 

Niejednolitość polskiego prawa daje dużo możliwości interpretacji poszczególnych przepisów w różne strony. Ważne jest bardzo precyzyjne sformułowanie wszystkich zagadnień w ten sposób, aby nie dało się znaleźć żadnej furtki, którą mogłaby ewentualnie wykorzystać druga strona.

 

Już podczas sprawdzania poprawności umowy może dojść bowiem do nieporozumień, ponieważ decyzja o zmodyfikowaniu lub całkowitym usunięciu któregoś z zapisów może nie pasować jednej ze stron. 

Ile czasu zajmuje opiniowanie umowy?

Czas, jaki potrzebuje prawnik lub radca prawny na dokładne przeanalizowanie umowy i zaproponowanie ewentualnych zmian różnić się będzie w zależności od jej wielkości i poziomu skomplikowania. Krótkie umowy dotyczące prostych zleceń można sprawdzić w przeciągu tygodnia lub nawet krócej, natomiast umowy handlowe mogą wymagać znacznie większej ilości pracy.

 

Warto robić to dokładnie i precyzyjnie, ponieważ niepoprawnie skonstruowana umowa może być przyczyną strat finansowych oraz wielu innych problemów między innymi natury prawnej. Obszerniejsze informacje na temat tego zagadnienia znajdziesz na stronie http://mskancelaria.com/opiniowanie-umow/.

Kto może opiniować umowę?

Do opiniowani umowy najlepiej skorzystać z wiedzy i doświadczenia prawników lub radców prawnych. Sporządzone przez profesjonalistów umowy będą stworzone z aktualnie obowiązującymi przepisami i w taki sposób, że unikniesz ewentualnych strat i problemów związanych z wadami prawnymi.

 

Radca Prawny Wrocław MS Kancelaria świadczy usługi prawne dla przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych. Prawnicy w naszej kancelarii reprezentują klientów w sprawach dotyczących prawa cywilnego, gospodarczego, prawa pracy oraz prawa rodzinnego. 

 

Comments are closed.

https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ zobacz https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/