Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Przedszkolne ubezpieczenie szkolne

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mówi się ubezpieczenie szkolne, ale nie można zapomnieć o tym, że jest to ochrona ubezpieczeniowa dla dzieci uczęszczających do przedszkola. W końcu przedszkola to również placówki edukacyjne, które są początkiem wielkiej przygody dla różnych dzieci.

Ubezpieczenie szkolne – zakres terytorialny

Wszyscy sądzą, że przedszkolaki objęte będą tylko ochroną podczas przebywania w placówce edukacyjnej. Nie, tak nie jest. Trzeba bowiem wiedzieć, że przedszkolne ubezpieczenie działa przez 24 h na dobę, siedem dni w tygodniu. Również w sobotę i w niedzielę. Niezależnie od tego, gdzie dziecko przebywa, jest objęty ochroną. Nawet, jeżeli do wypadku dojdzie na terenie domu, zawsze można postarać się o wypłatę odszkodowania. Należy jednak pamiętać o tym, że ubezpieczenie działa tylko i wyłącznie w Polsce. Na wyjazdy zagraniczne należy wykupić dla każdego przedszkola ubezpieczenie turystyczne.

Cza na zakupienie ochrony dla przedszkolaka

Ubezpieczenie szkolne dla przedszkolaka należy zakupić jak najszybciej. Jeżeli tylko można, to pierwszego września. Nigdy nie można powiedzieć, że dziecka nie spotka wypadek losowy. Warto więc wcześniej go zabezpieczyć, aby móc “dmuchać na zimne”. Jak długo obowiązuje taka ochrona ubezpieczeniowa? Równe dwanaście miesięcy. Nawet w okresie letnim. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają to do siebie, że lubią przypominać o tym, iż kończy się okres ochronny. Dzięki temu będzie można być pewnym tego, że na bieżąco zawsze ochrona ubezpieczeniowa zostanie wykupiona na okres trwania roku szkolnego.

Comments are closed.