Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Zalety wanny prostokątnej

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wybór wanny determinowany jest przede wszystkim wielkością łazienki. W małych łazienkach pole wyboru jest bardzo ograniczone. Natomiast w dużych, można pokusić się na bardzo nietypowe rozwiązania, jak wanny asymetryczne czy wanny wolnostojące. Do każdej aranżacji łazienki można dobrać odpowiednią wannę.

Wanny prostokątne i ich zalety

Ten rodzaj wanien jest najbardziej klasyczny i nie ulega szybkim zmianom pod wpływem mody. Dzięki temu łatwo jest je dopasować do każdej aranżacji łazienki. Najczęściej wanny prostokątne występują w kolorze białym, ale można zakupić je także w bardzo ładnych odcieniach koloru niebieskiego, zielonego lub beżowego. Trzeba jednak pamiętać, że w tym samym kolorze powinna być także umywalka lub inne elementy armatury.

Wanna prostokątna może być wyposażona w dodatkowe elementy, które znacznie uprzyjemnią i ułatwią kąpiel. Jeśli lubimy długie kąpiele, to bardzo wygodne będą podłokietniki oraz zagłówek. Pozwolą na przyjęcie wygodnej pozycji i całkowite odprężenie. W przypadku wanien głębszych warto też wybrać wannę z uchwytami do wstawania. Jeżeli z wanny korzystają dzieci lub osoby niepełnosprawne, to warto postawić na wannę z siedziskiem.

Wanna do zadań specjalnych

W salonach wyposażenia łazienek można, można kupić wannę wyposażoną w hydromasaż. Najczęściej stosowany jest hydromasaż powietrzny lub wodny. Bąbelki wytwarzane przez powietrze lub silne prądy wody skierowane na różne części ciała bardzo dobrze zmniejszają zakwasy i zmniejszają napięcie mięśniowe. To dobry sposób na domową rehabilitację dla osób z chorobami reumatycznymi i bólami kręgosłupa.

Klienci bardzo lubią produkty 2 w 1, są praktyczne i cena też jest niższa, niż cena każdego z nich z osobna. Najczęściej w takiej formie sprzedawane są kosmetyki, środki czystości, ale także artykuły przemysłowe.

Coraz częściej w tej wersji dostępne są wanny prostokątne. Mogą służy do dłuższych kąpieli, ale także do wzięcia szybkiego prysznicu rano przed wyjściem do pracy. Część wany obudowana jest szklanymi drzwiami, w komplecie znajduje się panel prysznicowy. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w małych łazienkach.

Na co należy zwrócić uwagę

Wybierając wannę trzeba dopasować jej wymiary do przestrzeni w łazience. Nie jest to trudne, ale poza długością i szerokością należy uwzględnić także przestrzeń przed wanną, powinna wynosić 55 cm. Nie bez znaczenia jest także jej głębokość. Ma to wpływ na ilość zużywanej wody oraz komfort wychodzenia z wanny.

Ważny jest także materiał, którego wykonana jest wanna. Jeden jest ciepły, inny zimny, może być lekki lub ciężki, trwały lub wrażliwy na uszkodzeni mechaniczne. Wybierając wannę należy wszystkie te aspekty uwzględnić. Do najczęściej spotykanych wanien należą wanny akrylowe, stalowe, żeliwne. Klienci o dużych wymaganiach mogą wybrać wannę z kamienia (marmur lub granit) lub drewnianą balię.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Comments are closed.