Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Zestaw sztućców – co proponują nam producenci?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Aby jedzenie było przyjemnością powinniśmy dbać o to co na stole: nie tylko o odpowiednie potrawy i dania, ale też o zastawę stołową. Zakup zestawu sztućców nie jest dzisiaj trudny – topowi producenci proponują nam piękne kolekcje, dopasowane do różnych oczekiwań i potrzeb. Co warto wiedzieć o kompletach sztućców zanim je kupimy?

Zestaw sztućców ze stali nierdzewnej 

Współcześnie zdecydowana większość sztućców na polskim rynku tworzona jest ze stali nierdzewnej – materiał ten jest wysoce odporny na działanie wysokich temperatur, odkształcenia, działanie wilgoci. Nowoczesne sztućce bez przeszkód możemy myć w zmywarkach! Sztućce są dokładnie profilowane i dobrze wyważone, aby jedzenie nie sprawiało problemów i było samą przyjemnością. 

Co proponują nam dzisiaj projektanci i producenci? Zestaw sztućców proponowany dla miłośników klasycznego wzornictwa to komplet zdobiony misternymi ornamentami lub też wzorami florystycznymi. Sztućce takie posiadają klasyczną linię i wyrównane proporcje. W przypadku sztućców nowoczesnych, projektowanych zgodnie z najnowszymi trendami, komplety posiadają wysmukłą linię, często są one nieco wydłużone względem klasycznych sztućców. Zdobią je minimalistyczne wzory, elementy geometryczne. 

Noże w naszych kuchniach

Szukając idealnych sztućców warto również zastanowić się nad kupnem nowych noży kuchennych – nowoczesne noże tworzone są zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów. Ostrza wykonywane są ze stali nierdzewnej wzbogaconej o molibden, wanad czy chrom. Pierwiastki te sprawiają, że stal staje się bardziej odporna na kruszenie, nabywa pewnej elastyczności. Na uwagę zasługuje rękojeść tworzonych noży – jest ona wykonana z materiałów antyślizgowych lub też z naturalnego, litego drewna. Dzięki profilowaniu noże dobrze leżą w dłoni. 

Comments are closed.