Ad
Ad
Ad
Biznes

Podstawa drogowa – w jaki sposób i kiedy jest wykorzystywana?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Planowanie remontów dróg to proces złożony, ale też niezbędny – stan nawierzchni polskich dróg bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo i komfort użytkowników. W jaki sposób planowane są remonty? Jakie elementy są niezbędne do zaplanowania zmian w organizacji ruchu drogowego?

Dlaczego remonty dróg są tak ważne?

Nawierzchnia dróg asfaltowych jest narażona nie tylko na stałą eksploatację, ale też na zmienne warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne. Nawierzchnia pęka, rozwarstwia się, może się także topić. W czasie upałów asfalt nagrzewa się, przez co możliwe jest jego odkształcanie – w ten sposób powstają koleiny. Konieczność naprawy takiej nawierzchni jest bezsprzeczna.

Jak wygląda planowanie remontów dróg?

Remont drogi może przebiegać zarówno z wyłączeniem danego odcinka z ruchu, jak i z ograniczonym ruchem. Współcześnie dąży się do tego, aby nie utrudniać jazdy kierowcom – w miejscu remontów organizowane są zwężenia, ruch naprzemienny lub też wykorzystywane są pasy awaryjne. Zapewnienie płynności ruchu wymaga oczywiście odpowiedniego przygotowania infrastruktury, a całość nie może komplikować pracy osobom odpowiedzialnym za prace remontowe. Wydzielanie pasów ruchu oraz miejsc wyłączonych z ruchu możliwe jest dzięki odpowiednim znakom, słupkom oraz tablicom informacyjnym. By móc stawiać je w dowolnych miejscach, konieczne są podstawy drogowe. Ruchome podstawy drogowe to niezbędnik podczas remontów – dzięki nim możliwe jest wykorzystanie dowolnych oznaczeń w wybranym miejscu: na jezdni, poboczu, parkingu.

Podstawy drogowe – co musimy o nich wiedzieć?

Jednym z najchętniej wybieranych produktów tego typu jest podstawa drogowa Nicrobase. Podstawa tego typu tworzone jest z materiałów pochodzących z recyklingu, dzięki czemu możliwe jest wspieranie środowiska naturalnego. Modułowa konstrukcja podstaw Nicrobase sprawia, że możliwe jest ich bezproblemowe łączenie, bez konieczności użycia klejów czy łączników. Podstawy Nicrobase posiadają uniwersalne otwory mocujące, co pozwala na osadzanie na nich znaków drogowych, słupków, tablic informacyjnych. Podstawy te odznaczają się również wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, niskie temperatury czy promieniowanie UV. Podstawy są bezpieczne dla samochodów i odporne na duży nacisk będący wynikiem najechania na nie. Podstawy dostępne są w dwóch wariantach wagowych i nie ma potrzeby dodatkowego dociążania ich.

Comments are closed.