Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Szczelny montaż okien – najważniejsze informacje

Pinterest LinkedIn Tumblr

Montaż okien jest niezwykle ważnym etapem każdej budowy. Przeszklenia wpływają na estetykę wnętrz i fasady, zapewniają prawidłowy bilans cieplny, wygłuszają uciążliwe dźwięki z zewnątrz. Warto pamiętać, że nawet najlepsze, drogie okna nie będą dobrze spełniać swojego zadania, jeśli będą nieprawidłowo zamontowane. Jak wykonać szczelny montaż okien? Sprawdź nasze rady!

Podpowiadamy, jak wykonać szczelny montaż okien

Jak wykonać szczelny montaż okien? Prace zacznij od przygotowania wnęk okiennych i oczyszczenia ściany. Otwory muszą być równe i gładkie. Aby uzyskać pożądany efekt, należy użyć specjalistycznej, termicznej zaprawy do wyrównywania wnęk okiennych albo innej, dostępnej w każdym sklepie budowlanym zaprawy tynkarskiej.

Ważna zasada, którą należy kierować się przy montażu okien, brzmi: szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz. Instalację należy uszczelnić od każdej strony przy pomocy odpowiedniej folii, którą przykleja się do ościeżnicy. W narożnikach należy pozostawić nadwyżkę foli, żeby można było utworzyć zakładkę. Kolejnym krokiem jest umocowanie ramy w otworze okiennym, wkręcenie kotew i dybli. Szczelinę między ościeżnicą a murem należy wypełnić pianką montażową. Po spiłowaniu nadmiaru pianki doklejamy taśmę okienną do muru.

Zaufaj ekspertom

Pamiętaj o tym, że nawet najmniejsze, niewidoczne gołym okiem nieszczelności negatywnie wpłyną na parametry stolarki okiennej. Nawet najmniejszy błąd może mieć poważne konsekwencje. Jeśli chcesz mieć pewność, że nowe okno jest szczelną barierą dla ogrzanego wewnątrz domu powietrza i chłodnych podmuchów z zewnątrz, zleć montaż fachowcom.

Comments are closed.