Ad
Ad
Ad
Turystyka

Zalety i wady relaksu w hammamie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Egzotycznie brzmiąca nazwa rytuału przyciąga corocznie wielu turystów spragnionych relaksu i odpoczynku. Przeczytaj poniższy tekst, aby przekonać się czym, tak naprawdę jest turecka łaźnia i jakie korzyści może przynieść Twojej skórze.

Turecki rytuał

To tradycyjny zabieg, który jest praktykowany na terenach Turcji i Maroka, swoją nazwę zawdzięcza tureckiej łaźni parowej „hammam”. Oczywiście, jak na Turcję przystało tamtejsze łaźnie nie przypominają pomieszczeń, znanych nam z europejskich terenów. Tureckie łaźnie, składające się z kilku sal, z których każda z nich słynie ze swego przepychu i bogactwa zdobień. Każda sala odpowiada za inną część rytuału. Użytkownicy po wykonaniu danego zabiegu przechodzą do kolejnego pomieszczenia.

Jak przebiega rytuał?

Rytuał składa się z czterech etapów. Pierwszy z nich to nawilżenie polega na skorzystaniu z łaźni, gdzie ciało się rozgrzewa i pozbywa toksyn. Następny krok to kąpiel przy użyciu mydła Savon Noir i bardzo szorstkiej rękawicy Kessa. Użytkownik kładzie się na nagrzanym stole, gdzie zostaje poddany zabiegowi peelingu. Użyte w tym kroku mydło oprócz wysokich właściwości nawilżających i peelingujących, posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Trzeci krok w rytuale to oczyszczanie. W tym kroku używa się glinki zmieszanej z wodą, nakładanej na oczyszczone i rozgrzane ciało. Ostatni element rytuału to nawilżenie. Do jego wykonania używa się olejku arganowego, który wykazuje wysokie właściwości regenerujące i nawilżające. Olejek należy pozostawić na skórze, aż do wchłonięcia. Cały zabieg może trwać nawet 2 godziny.

Zalety zabiegu

Skorzystanie z zabiegu przynosi wiele korzyści nie tylko urodowych, ale również zdrowotnych. Przede wszystkim rytuał otwiera pory w skórze, dzięki czemu możemy pozbyć się zalegających w ciele toksyn, zmiękcza naskórek i usuwa ten martwy, nawilża skórę, a także relaksuje i odpręża. Po wykonanym zabiegu skóra naszego ciała jest miękka, elastyczna, a także ujędrniona. Zabieg również redukuje cellulit i pomaga zrzucić zbędne kilogramy.

Kolejną zaletą tureckiego rytuału jest fakt, że hammam można wykonywać w zaciszu własnej łazienki. Większość kosmetyków niezbędnych do wykonania zabiegów możemy dostać w polskich drogeriach. Należy pamiętać, że przed wykonaniem zabiegu warto zadbać w pomieszczeniu o odpowiednią atmosferę. W tym celu przydadzą się zapachowe świeczki i relaksująca muzyka.

Wstęp do łaźni, jak i samo wykonanie zabiegu mieści się w cenie mniejszej niż 20 euro. Jest to stosunkowo niewielka cena za wykonanie zabiegu w stosunku co do jego trwania, jak i osiąganego efektu.

Wady zabiegu

Czy turecka łaźnia ma jakieś wady? W przypadku, gdy korzystamy z łaźni i to nie tylko tej tureckiej musimy liczyć się ze skrępowaniem lub zawstydzeniem korzystania z łaźni w otoczeniu personelu bądź innych klientów. Jednak warto pamiętać, że zabieg ten możemy również wykonać w domu.

Comments are closed.