Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak urządzić pokój dzienny?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pokój dzienny, czyli inaczej mówiąc salon, to jedno z najważniejszych pomieszczeń, gdzie można się relaksować. Urządzając takie miejsce, nie zapominajmy o odpowiednim wyposażeniu, które będzie wpływało na jakość naszego odpoczynku. O czym należy pamiętać urządzając salon?

Meble Gama do salonu

W salonie mogą stanąć meble Gama. Tylko jakie to dokładnie mają być meble? Jak urządzić pokój dzienny, aby spełniał on wymagania wszystkich użytkowników? Po pierwsze – sofa. To centrum każdego salonu. Zamiast sofy, można wybrać narożnik. Pamiętajmy o tym, że musi ona być na tyle pojemna, aby zmieścić przynajmniej trzy, wygodnie siedzące na niej osoby – chyba, że przestrzeń nie pozwala na postawienie sofy o takich wymiarach. Jeżeli będziemy mieli już sofę/narożnik w centralnym miejscu w salonie, to możemy pomyśleć o tym, aby poustawiać inne meble na naszym planie.

Dodatkowe wyposażenie w salonie

Przy samej sofie należy ustawić stolik na kawę. Jego wielkość zależna jest również od tego, ile miejsca mamy do wyboru. Pamiętajmy o tym, że w pokoju dziennym musi znaleźć się miejsce także na sprzęt RTV, który musi zostać ustawiony na odpowiednich meblach. Szafki RTV i regały to konieczność, dzięki czemu takim urządzeniom będzie można zapewnić odpowiednią stabilność i bezpieczeństwo. Pozostała ilość wyposażenia w pokoju dziennym zależna jest od naszych upodobań i potrzeb. Niektórzy bowiem umieszczają w salonie szafę główną, gdzie trzymają nie tylko swoje ubrania, ale również inne, potrzebne tutaj rzeczy. 

Comments are closed.