Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Imadło do obróbki rękojeści noży

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podstawowy sprzęt i akcesoria dla każdego nożoroba są bardzo ważnym elementem jego codziennej pracy. Niektóre z nich ułatwiają pracę i zapewniają jej komfort, a inne z nich są po prostu niezbędne. Jednak komfort = poprawa jakości pracy, a więc dużo precyzyjniejsze i piękniejsze dzieło. A knifemaking to swego rodzaju sztuka – wygląd oprócz funkcjonalności jest również bardzo ważny. Pomocnym urządzeniem w tworzeniu swojego perfekcyjnego noża jest imadło do obróbki rękojeści noży.

Imadło do obróbki rękojeści noży – jakie spełnia funkcje?

Imadło do obróbki rękojeści noży jak sama nazwa wskazuje pomaga w wykonaniu rękojeści noża. Jest to niezwykle ważny element wizualny noża, na który każda osoba w pierwszej kolejności zwraca uwagę. Różnorodne kolory, dobrze zbita struktura czy dodatek pinów ozdobnych… Wykonanie krok po kroku własnej rękojeści nie jest takie proste(nóż jest dość mały i przede wszystkim już bardzo ostry…).

Imadło do obróbki rękojeści noży zapewnia bezpieczeństwo i wygodę pracy! W swojej budowie imadło zostało wyposażone w gumowe szczęki. Właśnie między te dwie gumowe struktury wkłada się ostrze noża. Zapewnia to przede wszystkim ochronę pracownika przed przecięciem się podczas tworzenia rączki, ale również ochronę samego ostrza. Podczas wykonywania rączki już nie jedno ostrze uległo stępieniu bądź porysowaniu. Wraz z imadłem do obróbki rękojeści noży żadna podobna sytuacja nie będzie mieć miejsca!

Zobacz: Imadło do obróbki rękojeści noży – CraftPoint

Imadło do obróbki rękojeści noży przykręca się do stołu za pomocą odpowiednich śrub. Dzięki temu nóż wraz z imadłem ani drgnie co umożliwia perfekcyjną pracę nad każdym detalem. 

Imadło do obróbki rękojeści noży – kropka nad „i”

Każda osoba, która pała się rzemieślniczymi metodami wykonywania najróżniejszych narzędzi uwielbia urządzenia, które są dla nich funkcjonalne. Imadło do obróbki rękojeści noży jest właśnie takim urządzeniem! Bowiem zapewnia ruch noża w systemie 2 i 3 osi jednocześnie umożliwiając satynowanie! Jedyne czego knifemaker potrzebuje do wkładka i imadło do obróbki rękojeści noży może być również użyte jako solidna podstawka do satynowania.

Comments are closed.