Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Blog dla kobiet – wszystko, co musisz wiedzieć o termometrze owulacyjnym

Pinterest LinkedIn Tumblr

Niektóre kobiety podejmują wiele prób, aby zajść w ciążę. Brak powodzenia może mieć wpływ z niską płodnością u płci żeńskiej lub męskiej. Wpływa na nią wiele czynników, z którymi borykają się Polki i Polacy. Aby unikać problemów w staraniu się o dziecko, swoje życie należy podporządkować według pewnych zasad. To nie tylko zdrowie odżywianie, unikanie używek, prawidłowe wysypianie się, nawodnienie i wiek u kobiet. W artykule przybliżymy Tobie co zrobić, aby płodność poprawić, a także to, czym jest termometr owulacyjny i jaki ma związek z zajściem w ciążę. 

Termometr owulacyjny – jak go używać i do czego służy?

Termin PTC związany jest z podstawową temperaturą ciała w stanie spoczynku, którą osiągamy po 4-5 godzinach snu. Po monitorowaniu PTC kobiety mogą określić czy następuje u nich cykl owulacji. Termometr owulacyjny ma za zadanie zmierzyć temperaturę. Nie jest on jednak przeznaczony do sprawdzania, czy jest się chorym lub ma gorączkę. Używa się go rano, o stałych porach, przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Jest on wstanie podać nam temperaturę, która uległa zmianie o 0,05 – 0,01 stopni Celsjusza. Podwyższenie PTC o minimum 0,2 stopnia sugeruje nam dzień owulacji. Dzięki czemu kobiety mogą dokładnie określić dni płodne, aby zwiększyć skuteczność zajścia w ciążę. Termometr owulacyjny – portal dla kobiet szerzej przybliży ci ich działanie. 

Płodność u Polek i Polaków – poznaj czynniki negatywne, które przeszkadzają w staraniu się o dziecko

We wstępie artykułu pokrótce omówiliśmy czynniki, które mają bezpośredni wpływ na zajście w ciążę. Oprócz monitorowania PTC z pomocą termometru owulacyjnego, pary powinny zadbać również o własne zdrowie i samopoczucie, które spowoduje, że lata prób okażą się niepowodzeniem. Aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, odpowiednia ilość snu oraz odstawienie wszelkich używek jest priorytetem. Nie bez znaczenia ma również wiek kobiety i mężczyzny. Chcesz znać szczegóły? Wejdź na https://termometrowulacyjny.pl/co-wplywa-na-plodnosc-u-kobiety/ i dowiedz się więcej o czynnikach braku płodności. 

 

Comments are closed.

zobacz eno.com.pl zobacz