Cellulit to charakterystyczne zmiany w podskórnej tkance tłuszczowej widoczne pod skórą w formie grudek i pofałdowań, przypominających wyglądem skórkę pomarańczy, stąd jego potoczna nazwa. Z cellulitem bardzo trudno jest walczyć na własną rękę. Pomarańczowa skórka bywa oporna na dietę, ćwiczenia i balsamy ujędrniające. Wiedzą o tym dobrze osoby, które mimo zgubienia zbędnych kilogramów, nadal zmagają się z cellulitem. Realnym sposobem na poprawienie struktury ciała i pozbycie się pomarańczowej skórki są nowoczesne zabiegi ujędrniające.
Jak powstaje cellulit?
Cellulit powstaje na skutek rozrostu komórek tłuszczowych znajdujących się tuż pod skórą. Tłuszcz naciska na tkankę łączną i przeciska się przez nią, tworząc charakterystyczne dołki i górki na powierzchni skóry. Cellulit powstaje na skutek nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej (cellulit tłuszczowy), ale też w wyniku zatrzymywania się wody i toksyn w organizmie (cellulit wodny).
Wiele czynników może zwiększać ryzyko powstawania cellulitu. Pomarańczowa skórka tworzy się najczęściej u kobiet, które:
- prowadzą siedzący tryb życia,
- straciły sporo na wadze w krótkim czasie,
- zmagają się z nadwagą i otyłością,
- cierpią na zaburzenia hormonalne (nadmiar estrogenów).
Sprawdzone technologie do walki z pomarańczową skórką
Pomocne w redukcji cellulitu są zabiegi medycyny estetycznej, wykorzystujące najnowocześniejsze technologie. Wśród terapii polecanych przez ekspertów z Kliniki La Perla Łowicka 21b/1 w Warszawie znajdują się:
- Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy – zabieg wykonywany przy pomocy innowacyjnego urządzenia wyposażonego w system dwóch niezależnie sterowanych rolek masujących. Skóra jest intensywnie rolowana we wszystkich kierunkach, dzięki czemu wzmocniona zostaje sieć włókien kolagenowych i elastyny. Pod wpływem intensywnego masażu próżniowego zmniejszeniu ulega również warstwa tkanki tłuszczowej. Seria zabiegów endermologii przyczynia się do wyszczuplenia ciała i redukcji cellulitu.
- Ultradźwięki – pomocna w redukcji cellulitu jest również najnowsza technologia HIFU. Opiera się ona na zastosowaniu fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Oddziałują one zarówno na skórę, jak i na podskórną tkankę tłuszczową, dzięki czemu są w stanie zredukować cellulit oporny na inne metody. Co ważne, terapię HIFU wykonuje się jednorazowo lub w formie 2-3 zabiegów zachowaniem kilkumiesięcznych odstępów.
- Karboksyterapia – zabieg iniekcyjny, który wspomaga wyszczuplanie ciała i redukcję cellulitu. Polega na podskórnym podaniu CO2, w wyniku czego poprawie ulega mikrokrążenie, a tkanki zostają dotlenione i odżywione. Na skutek karboksyterapii poprawia się kondycja skóry oraz przyspieszony zostaje metabolizm tkanki tłuszczowej, co sprzyja redukcji cellulitu.
Gdzie skorzystać z zabiegów antycellulitowych?
Terapie antycellulitowe oferowane są przez różnego rodzaju gabinety kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej. Na zabieg najlepiej jest się wybrać do sprawdzonego specjalisty – tutaj znajdziesz więcej informacji. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek technologii konieczne jest zbadanie Pacjenta i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Ważne jest też, żeby zabieg wykonywany był przez doświadczonego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej.
Comments are closed.