Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Jak długo działają nici liftingujące?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nici liftingujące stosowane w medycynie estetycznej powstają z syntetycznych substancji i są całkowicie rozpuszczalne pod skórą. Decydują się na nie osoby, które nie chcą poddawać się inwazyjnym metodom operacyjnym z zastosowaniem skalpela i liczą na efekt liftingu, uniesienia, ujędrnienia skóry. To także metoda służąca subtelnemu modelowaniu twarzy, które daje finalnie naturalny efekt wizualnego odmłodzenia. Na czym polega omawiany zabieg? Jakich rezultatów można się spodziewać? Po jakim czasie należy zastanowić się nad ponownym przystąpieniem do tej procedury?

Nici liftingujące — charakterystyka zabiegu

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest wszczepianie pod skórę nici liftingujących, wymaga wstępnej konsultacji z lekarzem. Na rozmowie lekarz dopytuje pacjenta o jego stan zdrowia i bada kondycję skóry. Upewnia się, że nie ma przeciwwskazań do tego, by wszczepić nici. Następnie określa przebieg całego zabiegu i miejsca, przez które wspomniane włókna zostaną przeprowadzone.

 

Skóra przed zabiegiem musi zostać oczyszczona i zdezynfekowana. Następnie lekarz aplikuje znieczulenie. Może to być krem nakładany na skórę lub zastrzyk. Gdy zacznie działać, z pomocą niewielkiej igły albo kaniuli wprowadza się nici przez cały obszar wymagający liftingu. Liczba samych nici jest ustalana przed zabiegiem. Przebieg całej procedury jest indywidualnie opracowywany pod kątem pacjenta, potrzeb jego skóry i efektów, jakie chciałby uzyskać.

 

Zabieg kończy się delikatnym masażem, który ma na celu ustabilizowane nici. Warto dodać, iż jest polecany osobom w każdym wieku, jednak nadmierna wiotkość skóry lub zbyt zaawansowane zmiany zmarszczkowe mogą wymagać innych sposobów na odmłodzenie wizerunku.

Efekty wprowadzenia pod skórę nici liftingujących

Jedną z zalet omawianego zabiegu jest widoczność rezultatów już po przeprowadzeniu całej procedury. Od razu po zakończeniu wszczepiania nici skóra staje się jędrniejsza, przyjemniejsza w dotyku i uniesiona. W zależności od tego, w jaki obszar wszczepia się nici, można liczyć np. na: uniesienie brwi i bardziej wyraziste spojrzenie, lepiej zarysowaną linię żuchwy, poprawę elastyczności i jędrności skóry szyi oraz dekoltu, zmniejszenie widoczności tzw. „chomików’’, ujędrnienie skóry ramion czy brzucha. Można ponadto zmniejszyć widoczność podwójnego podbródka, delikatnie zmienić kształt fałdy nosowo-wargowej, spłycić zmarszczki palacza lub zapobiec efektowi zmęczonego spojrzenia spowodowanego workami pod oczami.

 

Oprócz napięcia u pacjentów może również dojść do wygładzenia niewielkich zmarszczek, jak i nawilżenia skóry.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Jak stwierdza lekarz Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, nici liftingujące są praktycznym sposobem na poprawę kondycji skóry. Wpływają pozytywnie na gęstość jej struktury, ujędrnienie, uelastycznienie, a po samym zabiegu można bez przeszkód powrócić do swojej codziennej aktywności.

 

Trwałość efektów zależy w dużym stopniu od tego, jak na co dzień pacjent dba o swoją skórę, oraz wielu innych indywidualnych predyspozycji organizmu. Najczęściej jednak efekty zabiegu utrzymują się do dwóch lat od dnia przeprowadzenia omawianej procedury. Trwałość liftingu będzie także zależna od tego, jaki produkt został zastosowany do zabiegu, dlatego też na szczególną uwagę zasługuje etap wyboru nici od sprawdzonych producentów.

 

Jeżeli pacjent chce utrzymać osiągnięty efekt, może po około 1-1,5 roku ponownie przystąpić do zabiegu.

 

Czas rozpuszczania się nici pod skórą to średnio sześć miesięcy. Przez cały ten okres są pewną formą stymulanta, który determinuje skórę do dalszej produkcji kolagenu i elastyny. Następnie naturalne procesy starzeniowe stopniowo zmniejszają ujędrnienie skóry, co predysponuje pacjenta do ponownego wszczepienia nici.

 

Jeśli zastanawiasz się nad takim zabiegiem medycyny estetycznej w celu ujędrnienia skóry w wybranym obszarze ciała, możesz umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Konsultacja ułatwi Ci utwierdzenie się w decyzji, czy to procedura odpowiednia dla Ciebie.

Comments are closed.

live url tssoundscape.com Hoker do kuchni z oparciem